Szkoła pamięta 2023

30 października 2023Dawid Dopieralski

„Szkoła pamięta” to akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki, w której nasza szkoła już po raz kolejny wzięła udział. Przełom października i listopada to wyjątkowy czas wspominania nie tylko bliskich, ale też tych, którzy zapisali się na kartach historii.

Przeprowadzając zajęcia staraliśmy się zwrócić uwagę naszych uczniów na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych związanych z lokalną historią.

Podczas zajęć świetlicowych dzieci poznały historię Dnia Zadusznego oraz Wszystkich Świętych, zwyczaje związane z obchodami tego święta oraz zaangażowały się w tworzenie  prac plastycznych. Efekty ich działań zostały uwiecznione na wystawie, (którą w formie elektronicznej można obejrzeć poniżej).

W tym roku chęć uczestnictwa w akcji zgłosili również wolontariusze SKW, którzy wybrali się z wizytą na pobliski cmentarz. Uczniowie zadbali o groby i zapalili światełko, by w ten sposób uczcić pamięć zasłużonych dla społeczności lokalnej.

Galeria

       
Ta strona wykorzystuje ciasteczka lub podobne technologie do przechowywania informacji. Brak zmiany w ustawieniach przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej w naszej polityce prywatności.