TYDZIEŃ PROFILAKTYKI ZDROWIA PSYCHICZNEGO I FIZYCZNEGO

15 marca 2022Joanna Borkowska

W lutym zorganizowaliśmy w naszej szkole Tydzień Profilaktyki Zdrowia Psychicznego i Fizycznego dla uczniów klas I - III. Poprzez szereg różnych działań promowaliśmy zdrowie psychiczne, profilaktykę zaburzeń psychicznych oraz zwróciliśmy uwagę społeczności szkolnej na potrzebę zadbania zarówno o swoje zdrowie psychiczne jak
 i fizyczne.

W tym celu wychowawcy przeprowadzili ze swoimi uczniami specjalnie przygotowane zajęcia, rozmawiali z dziećmi o emocjach oraz o tym jak sobie z nimi radzić. Był też czas na bardzo przyjemne ćwiczenia relaksacyjne, a także na obejrzenie programu edukacyjnego pt. „Psie opowieści”. Ogłosiliśmy także „Dzień na zielono”, ponieważ zielona wstążka jest symbolem zdrowia psychicznego. Dzieci włączyły się w tę akcję przychodząc
w wyznaczonym dniu z zielonymi elementami garderoby.

Warto też wspomnieć, że uczniowie bardzo chętnie wzięli udział w konkursie plastycznym pt. „Sport, zieleń oraz dobrzy przyjaciele i stresu mam niewiele”. Wszystkie prace, które otrzymaliśmy były pomysłowe, estetyczne i na temat, jednak komisja postanowiła nagrodzić trzech uczniów, którzy wykazali się szczególną kreatywnością. Pierwsze miejsce zajęła Laura z klasy 1d, drugie - Krzysztof z 3a, a trzecie -  Klara z 1b. Wyróżnienie przyznano Hubertowi z 3b oraz Kajetanowi z 1d. Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za zaangażowanie, a zwycięzcom jeszcze raz serdecznie gratulujemy!

Chcielibyśmy przy okazji podziękować wszystkim darczyńcom, którzy tak licznie włączyli się w naszą zbiórkę materiałów plastycznych dla dzieci i młodzieży, przebywających na leczeniu w Klinice Psychiatrii w Poznaniu. Dzięki Waszemu zaangażowaniu oraz dobrym sercom dzieci otrzymały mnóstwo materiałów plastycznych, które pozwolą umilić im czas spędzony w szpitalu. Jeszcze raz bardzo dziękujemy!

Galeria

       
Ta strona wykorzystuje ciasteczka lub podobne technologie do przechowywania informacji. Brak zmiany w ustawieniach przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej w naszej polityce prywatności.