Ukryty Talent

23 marca 2016Agata Kliś, klasa 6a

21 marca, poniedziałek. Niesamowity dzień w naszej szkole. To właśnie wtedy odbył się finał szkolnego „Ukrytego Talentu”zorganizowany przez Samorząd Uczniowski. Nie przez przypadek wybraliśmy tę datę, jest to pierwszy dzień wiosny, a jednocześnie Narodowy Dzień Odkrywania Talentów.

W całej szkole było kolorowo, a uczniowie mienili się barwami tęczy i tonęli w kwiatach. Na korytarzach wisiało pełno wiosennych ozdób. Po uroczystym otwarciu imprezy publiczność uniosła transparenty, a sala wypełniła się gromkimi oklaskami.

Każdy z nas otrzymał talent, trzeba go tylko odkryć. Ci, którzy pojawili się na scenie udowodnili, że już go znaleźli i mogą się nim chwalić, a my możemy wraz z nimi cieszyć się i doznawać niezwykłych emocji.

W klasach starszych pierwsze miejsce zajął Tymoteusz Wnuk z kl. Vc. Wydobył walory brzmieniowe i możliwości wyrazowe perkusji wykonując dynamiczny utwór. Dźwięki muzyki przypadły do gustu i publiczności, i jury. Drugie miejsce zajęła nasza koleżanka Joanna Zdrojewska z kl. IVc. Urzekła publiczność grą na ksylofonie. Trzecie miejsce przypadło w udziale Emilii Bacik z kl. VIa, która dała popis jazdy na monocyklu.

Wyróżnienia powędrowały do Bogny Lupińskiej i Natalii Grześkowiak z kl. Va za pokaz akrobatyczny, a także do Klaudii Imiłkowskiej i Martyny Mizerskiej z kl. Va. Dziewczyny zaprezentowały umiejętności wokalne.

W klasach młodszych największym uznaniem publiczności cieszyła się Kinga Osowczyk z kl. 2g, która wytańczyła sobie pierwsze miejsce. Drugie miejsce uzyskała tancerka Marysia Miśkiewicz z kl. 3e. Trzecie miejsce zajął natomiast Jakub Zakrzewski - zagrał nam na trąbce motyw z „Gwiezdnych wojen”. Wyróżnienia trafiły do: Julii Mrówczyńskiej i Jagny Okulicz-Kozaryn z kl. 3a za wykonanie piosenki „Zostań moją przyjaciółką” i Anielki Nowak z kl. 3a za recytację.

Gratulujemy wszystkim młodym artystom, którzy odważyli się wystąpić przed całą szkołą i życzymy im dalszych sukcesów muzycznych i tanecznych. Już dziś zapraszamy na Gminny Przegląd Talentów, który odbędzie się 13 maja w Domu Kultury w Przeźmierowie.

Galeria

       
Ta strona wykorzystuje ciasteczka lub podobne technologie do przechowywania informacji. Brak zmiany w ustawieniach przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej w naszej polityce prywatności.