Warsztaty z doradztwa zawodowego

28 kwietnia 2023Artur Frąckowiak
 27.04.2023 r. odbyły się w naszej szkole warsztaty z doradztwa zawodowego dla klas VIII. Zajęcia prowadziła Pani Ewelina Jedwabny z Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Poznaniu.
Warsztaty trwały 90 minut. W tym czasie uczniowie dowiedzieli się, kim jest doradca zawodowy oraz co składa się na samopoznanie, które jest istotne przy podejmowaniu decyzji, dotyczących dalszej ścieżki edukacyjnej. Pani Jedwabny omówiła też typy szkół ponadpodstawowych oraz udzieliła wskazówek dotyczących tego, gdzie szukać informacji o szkołach i zawodach. Ponadto uczniowie poznali kilka ciekawostek z zakresu rynku pracy, m.in. przykłady zawodów przyszłości, które będą cieszyć się dużą popularnością za kilka lat.  Zainteresowani uczniowie mogą wraz z rodzicami umówić się na indywidualne konsultacje do CWRKDiZ w Poznaniu.

Galeria

       
Ta strona wykorzystuje ciasteczka lub podobne technologie do przechowywania informacji. Brak zmiany w ustawieniach przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej w naszej polityce prywatności.