WEEKEND CUDÓW ZA NAMI

14 grudnia 2022Joanna Borkowska

Radość, wdzięczność i łzy wzruszenia – tak można podsumować Weekend Cudów, czyli Finał Szlachetnej Paczki, który miał miejsce 10 i 11 grudnia br. Co roku akcja ta sprawia, że wraca wiara w drugiego człowieka, a pomoc innym ma sens. Wśród osób obdarowanych znalazła się rodzina Pani Anny, dla której w tym roku nasza szkoła szykowała prezenty. Dzięki zaangażowaniu całej społeczności – Nauczycieli, Rodziców, Uczniów, Przyjaciół naszej szkoły– udało się przygotować kilkanaście paczek, w których znalazły się wszystkie wskazane przez rodzinę potrzeby. Za pieniądze uzbierane podczas andrzejkowej dyskoteki zakupiliśmy nowe ubrania, buty, wędkę oraz opatrunki. Pani Ania Sokolska – Skarbniczka Rady Rodziców – znalazła sponsora, który obdarował wybraną przez nas rodzinę nowym laptopem, a rodzice Amelii z klasy 4c zaskoczyli nas ilością dostarczonych darów. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu członków SK PCK, którzy przez kilka dni pakowali prezenty, w piątek rano wszystko było już gotowe, a w sobotę Kasia z klasy 8c razem z mamą przekazały kilkanaście pakunków wybranej przez nas rodzinie. Nasza uczennica przyznała, że to spotkanie było niezwykle wzruszające i udowodniło, że obdarowywanie jest równie piękne, jak otrzymywanie.

Z tego miejsca jeszcze raz chciałybyśmy serdecznie podziękować wszystkim, dzięki którym mogłyśmy wywołać uśmiech na twarzach wybranej przez nas rodziny. Ta radość nie była spowodowana jedynie otrzymanymi podarkami, ale przede wszystkim tym, że ktoś o nich pomyślał, zatroszczył się i podarował im kawałek swojego serca. Za to wszystko bardzo, bardzo dziękujemy! Słowa wdzięczności kierujemy w stronę Uczniów, Nauczycieli, Przedstawicieli Rady Rodziców – szczególnie Pani Kasi Bołdak i Wolontariuszy. Ale przede wszystkim dziękujemy Wam - Drodzy Rodzice, bez waszego zaangażowania to wszystko nie byłoby możliwe.

Jednocześnie mamy nadzieję, że i w przyszłych latach będziemy równie aktywnie uczestniczyć w tej szlachetnej i niezwykle potrzebnej akcji.

Galeria

       
Ta strona wykorzystuje ciasteczka lub podobne technologie do przechowywania informacji. Brak zmiany w ustawieniach przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej w naszej polityce prywatności.