Wybory do Samorządu Uczniowskiego

10 października 2023Artur Frąckowiak
6 października br. w naszej szkole zostały przeprowadzone wybory na stanowisko Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. Poprzedziła je kampania wyborcza, podczas której kandydaci próbowali przekonać społeczność uczniowską, że to właśnie oni będą potrafili najlepiej sprawować funkcję Przewodniczącego.
  W dzień głosowania szkolna aula zmieniła się na dwie godziny w lokal wyborczy, do którego, pod opieką nauczycieli, przychodzili uczniowie poszczególnych klas, aby poprzeć kandydatów, ubiegających się o wspomniane wcześniej stanowisko. Każdy uczeń otrzymał kartę do głosowania, aby móc w sposób demokratyczny wyrazić swoją wolę. Głosy zostały policzone szybko i sprawnie, a wyniki Szkolna Komisja Wyborcza ogłosiła poprzez dziennik elektroniczny. Oddano 323 głosy, z czego 26 uznano za nieważne.  Procentowy obraz głosów przedstawiał się następująco: na Zuzannę z klasy 8b głosowało  35,69 % uczniów, na Franciszka z klasy 6c 22,89 % uczniów, na Julię z klasy 5b 21,55 %, natomiast na Franciszka z klasy 5c 19,87 %.

Gratulujemy nowemu Samorządowi i liczymy, że swoimi ciekawymi pomysłami szybko pozyska sympatię społeczności szkolnej!

Galeria

       
Ta strona wykorzystuje ciasteczka lub podobne technologie do przechowywania informacji. Brak zmiany w ustawieniach przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej w naszej polityce prywatności.