Zbiórka darów dla potrzebujących

23 lutego 2023Joanna Borkowska, Kinga Tykocińska

Szanowni Rodzice i Drodzy Uczniowie!

23 lutego przypada Międzynarodowy Dzień Pomocy Potrzebującym. W tym dniu organizacje na całym świecie inicjują wydarzenia, zachęcające do pomagania osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej oraz uwrażliwiają na problemy dotykające społeczeństwo. Choć wiemy, że pomagać warto zawsze, nie tylko w tym szczególnym dniu, to jednak jest to dobra okazja do wsparcia akcji pomocowej. Organizacje pozarządowe (w tym Polski Czerwony Krzyż) organizują w tym czasie różne zbiórki. Dlatego właśnie w naszej szkole od 20 do 24 lutego również odbędzie się zbiórka żywności na rzecz osób potrzebujących, we współpracy z Wielkopolskim Oddziałem Okręgowym PCK. Produkty zbierane będą przy wejściach do szkoły (od strony parku oddziały 4-8, natomiast oddziały 1-3 przy wejściu do szkoły od ulicy Kościelnej).  Dary należy odkładać do oznaczonych kartonów. Prosimy również o dołączenie kartki z imieniem, nazwiskiem i klasą osoby obdarowującej, w celu wpisania pochwały.

Potrzebne są produkty z długim terminem przydatności do spożycia, np.: mąka, makaron, kasza, cukier, kawa, herbata, kakao, olej, konserwy mięsne i rybne, pasztety, bakalie, słodycze, przetwory owocowe i warzywne. Zbierać będziemy również chemię gospodarczą: żele pod prysznic, szampony, mydła, pasty do zębów, szczoteczki, podpaski i tampony, środki czyszczące, płyny do mycia naczyń, proszki/kapsułki do prania.

Liczymy na Wasze wsparcie!

Galeria

       
Ta strona wykorzystuje ciasteczka lub podobne technologie do przechowywania informacji. Brak zmiany w ustawieniach przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej w naszej polityce prywatności.