Dzieci podczas zimowiska cz.3

Zimowisko pełne przygód

21 lutego 2024Dawid Dopieralski

 

W pierwszym tygodniu ferii zorganizowaliśmy zimowisko będące wyjątkową okazją doaktywnego spędzenia wolnego czasu oraz odkrywania nowych pasji i umiejętności. Uczestnicy brali udział w różnych zajęciach, które nie tylko dostarczyły im mnóstwo frajdy, ale także rozbudzały kreatywność i ciekawość świata.

Niezwykle ciekawe okazały się zajęcia plastyczne, podczas których dzieci mogły dać upust swojej wyobraźni, własnoręcznie tworząc wyjątkowe dzieła. Wspólnie z instruktorami uczniowie wykonali drewniane  karmniki dla ptaków. Przy okazji przypomnieli sobie jak ważna jest troska o zwierzęta i otaczający nas świat przyrody. W walentynki natomiast dzieci malowały ekotorby oraz tworzyły serca z włóczki. Zajęcia te poza wspaniałą zabawą, kształtowały również zdolności manualne i estetyczne naszych podopiecznych.

Ponadto dzieci skorzystały z kulturalnej oferty zimowiska, oglądając nową produkcję filmową pt. "Akademia Pana Kleksa". Film dostarczając rozrywki rozbudził też wyobraźnięnajmłodszych. Kolejnym gwoździem programu okazało się zwiedzanie Stadionu Lecha! Ta atrakcja zapewniła dzieciom niezapomniane wrażenia, inspirując ich jednocześnie do aktywności fizycznej. Sportowe emocje podgrzał wyjątkowy trening piłki nożnej, gdzie maluchy miały okazję doskonalić swoje umiejętności pod okiem profesjonalnego piłkarza klubu Kolejorz.

Wyjątkowym wydarzeniem okazało się też spotkanie z alpakami - Tedim i Hugo. Była to niezwykła lekcja odpowiedzialności oraz radości płynącej z kontaktu ze zwierzętami. Dzieci miały okazję karmić, opiekować się, a także uczestniczyć w zabawach tematycznych z tymisympatycznymi stworzeniami. O spotkaniu z Tedim i Hugo opowiadały z uśmiechem na twarzy jeszcze długo po zakończeniu zajęć. Te delikatne, wełniste zwierzęta okazały się nie tylko urocze, ale też bardzo przyjazne i łagodne w kontakcie. Uczestnicy zimowiska mieliokazję dowiedzieć się więcej o życiu alpak, ich zwyczajach oraz potrzebach, ucząc się jednocześnie, jak odpowiedzialnie opiekować się zwierzętami.

Ostatniego dnia  nie zabrakło czasu na relaks, naukę i zabawę. Dzieci wybrały się na basen, gdzie mogły poprawić swoje umiejętności pływackie, a po powrocie czekał na ich pokaz astronomiczny. Lekcja astronomii miała nie tylko walor edukacyjny ale okazała się również fascynującym doświadczeniem dla młodych umysłów.

Poza tymi aktywnościami, dzieci korzystały z uroków czasu wolnego, odwiedzając kawiarnięi bawiąc się na dmuchanych zamkach. Podróżowanie autobusem miejskim i tramwajem także okazało się wielką atrakcją, pozwoliło bowiem  poczuć dreszczyk emocji podczas odkrywania nowych miejsc.

Zimowisko spotkało się z entuzjastycznym przyjęciem zarówno przez dzieci jak i ich opiekunów. Bogata oferta zajęć pozwoliła na wszechstronny rozwój – fizyczny orazintelektualny, pozostawiając po sobie wiele niezapomnianych wspomnień oraz inspirujących doświadczeń

Galeria

       
Ta strona wykorzystuje ciasteczka lub podobne technologie do przechowywania informacji. Brak zmiany w ustawieniach przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej w naszej polityce prywatności.